WooCommerce - Extensions - WooCommerce Bookings - en to hr translation catalogue (130 entries)

note: Translators: %1$s: Template name, %2$s: Template version, %3$s: Core version.
en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
hr: %1$s inačica %2$s je zastarjela. Inačica jezgre je %3$s

en: Overrides
hr: Nadjačano

en: Unavailable
hr: Nedostupno

en: at
hr: u

en: Notes
hr: Bilješke

en: Templates
hr: Predlošci

en: Next Month
hr: Sljedeći mjesec

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
hr: Nažalost, nemate dopuštenje za uređivanje ove stavke.

en: Export
hr: Izvoz

en: Cloning is forbidden.
hr: Kloniranje je zabranjeno.

en: Premium Support
hr: Plaćena podrška

en: Docs
hr: Dokumenti

en: Cancel
hr: Odustani

en: Price
hr: Cijena

en: Quantity
hr: Količina

en: Year
hr: Godina

en: Start
hr: Početak

en: F j, Y
hr: j. F Y.

en: Complete
hr: Dovrši

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: Paid
hr: Plaćen

en: Confirmed
hr: Potvrđeno

en: Time Zone
hr: Vremenska zona

en: Your booking is awaiting confirmation. You will be notified by email as soon as we've confirmed availability.
hr: Vaša narudžba čeka potvrdu. Biti ćete obaviješteni e-mail porukom nakon potvrde.

en: Multipart
hr: Višedijelni

en: Plain text
hr: Običan tekst

en: Choose which format of email to send.
hr: Odaberite format e-pošte za slanje.

en: Email type
hr: Vrsta e-pošte

en: Recipient(s)
hr: Primatelj(i)

en: Enable this email notification
hr: Omogući dostavljanje obavjesti Emailom

en: Enable/Disable
hr: Uključi/Isključi

en: Free
hr: Besplatno

note: translators: 1: display price
en: From: %s
hr: Od: %s

en: Invalid product.
hr: Invalid product id.

en: Product
hr: Proizvod

en: Invalid data store.
hr: Nevažeća pohrana podataka.

en: Timezone
hr: Vremenska zona

note: translators: 1: count, 2: count
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
hr[0]: Otkazano <span class="count">(%s)</span>
hr[1]: Otkazano <span class="count">(%s)</span>
hr[2]: Otkazano <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: count, 2: count
en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
hr[0]: Potvrđen <span class="count">(%s)</span>
hr[1]: Potvrđena <span class="count">(%s)</span>
hr[2]: Potvrđenih <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Complete
hr: Dovrši

en: Disconnect
hr: Odspoji

en: Enable logging
hr: Uključi logiranje

en: Settings saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Bookings
hr: Rezervacije

en: Previous
hr: Prethodno

en: Close
hr: Zatvori

en: Date
hr: Datum

en: Unique identifier for the resource.
hr: Jedinstveni identifikator resursa.

en: Attachment
hr: Privitak

en: Message
hr: Poruka

en: Subject
hr: Naslov

en: Next
hr: Sljedeće

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Title
hr: Naslov

en: Settings saved
hr: Postavke snimljene

en: Day
hr: Dan

en: Month
hr: Mjesec

en: Schedule
hr: Tempiraj

en: Today
hr: Danas

en: Label
hr: Etiketa

en: Type
hr: Vrsta

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Click to toggle
hr: Klikni za prikazivanje/sakrivanje

en: Unlink
hr: Ukloni poveznicu

en: Day(s)
hr: Dan(a)

en: Week(s)
hr: Tjedan(i)

en: Month(s)
hr: Mjesec(i)

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: to
hr: Za

en: Date range
hr: Raspon datuma

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Saturday
hr: Subota

en: Friday
hr: Petak

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: December
hr: Prosinac

en: November
hr: Studeni

en: October
hr: Listopad

en: September
hr: Rujan

en: August
hr: Kolovoz

en: July
hr: Srpanj

en: June
hr: Lipanj

en: May
hr: Svibanj

en: April
hr: Travanj

en: March
hr: Ožujak

en: February
hr: Veljača

en: January
hr: Siječanj

en: Move to trash
hr: Premjesti u smeće

en: Qty
hr: Količina

en: Pricing
hr: Cijene

en: Duration
hr: Trajanje

en: Cost
hr: Trošak

en: Settings
hr: Postavke

en: Calendar
hr: Kalendar

en: End date:
hr: Krajnji datum:

en: Start date:
hr: Početni datum:

en: Guest
hr: Gost

en: Customer:
hr: Kupac:

en: Date created:
hr: Datum kreiranja:

en: Phone:
hr: Telefon:

en: No billing address set.
hr: Nije postavljena adresa za naplatu

en: Address:
hr: Adresa:

en: Email:
hr: E-pošta:

en: Name:
hr: Ime:

en: Customer details
hr: Detalji o kupcu

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: View
hr: Pregled

en: End Date
hr: Završni datum

en: Start Date
hr: Početni datum

en: Order
hr: Redoslijed

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
hr: Nemate dopuštenje potrebno za pristup ovoj stranici.

en: Resource
hr: Izvori

en: Customer
hr: Kupac

en: View details
hr: Prikaži detalje

en: days
hr: dani

en: hours
hr: sati

en: minutes
hr: minute/a

en: Custom field deleted.
hr: Dodatno polje izbrisano.

en: Custom field updated.
hr: Dodatno polje ažurirano.

en: Availability
hr: Dostupnost

en: Resources
hr: Izvori

en: Clear
hr: Obriši

en: Priority
hr: Prioritet

en: Edit
hr: Uredi

en: Actions
hr: Akcije

en: Name
hr: Naziv
